DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
  • Početna
  • Magazin
  • Zdravlje
  • Hrana
  • Putovanja
Obavijesti Prikaži više
Font ResizerAa
DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
Font ResizerAa
  • Početna
  • Magazin
  • Zdravlje
  • Hrana
  • Putovanja

Popularno

Gdje planinariti u Dalmaciji? Donosimo 7 najboljih staza

Gdje planinariti u Dalmaciji? Donosimo 7 najboljih staza

9 minuta čitanja
Kako pripremiti dalmatinsku peku? Evo 7 korisnih savjeta

Kako pripremiti dalmatinsku peku? Evo 7 korisnih savjeta

8 minuta čitanja
Koja dalmatinska vina probati? Donosimo 7 najboljih etiketa

Koja dalmatinska vina probati? Donosimo 7 najboljih etiketa

8 minuta čitanja

Pratite nas na Fejsu

18kFollowersLike
Copyright 2024 © Filip Media d.o.o. Sva prava pridržana.
Arhiva

Vaterpolisti Jadrana pobjedom okončali nastup u Ligi prvaka

K. K.
Ažurirano: 24 svibnja, 2023 10:10 pm
Autor: K. K.
Podijeli
Jadran Split
FOTO: Screenshot / YouTube
Podijeli

Vaterpolisti splitskog Jadrana su se od ovosezonske LEN Lige prvaka oprostili pobjedom na poljudskom bazenu od 12-8 (3-1, 4-5, 4-1, 1-1) protiv njemačkog Hannovera koji je završio na posljednjem mjestu skupine.

Gosti iz Njemačke su poveli u svom prvom napadu pogotkom Marka Gansena s igračem više, ali do kraja prve četvrtine pogotcima Jerka Marinića Kragića, Nikše Dobuda i Rina Burića, Jadran preuzima vodstvo od 3-1.

U drugoj četvrtini smo vidjeli gotovo polovicu ukupnog broja golova na utakmici. Anđelo Šetka je pogotkom iz peterca doveo Splićane do najveće prednosti u dotadašnjem dijelu utakmice (+3), no onda je uslijedio niz gostiju od 3 uzastopna gola. Za izjednačenje su zabijali Andrija Bašić, Niclas Schipper te naš Hrvoje Benić. Nakon toga se igralo gol za gol, a Jadran na poluvrijeme odlazi s vodstvom od 7-6 trećim pogotkom Marinića Kragića na susretu.

Hannover je izjednačio preko Ante Ćorušića, no onda je uslijedio ključan niz Splićana od četiri uzastopna pogotka do kraja treće dionice pa se na predah otišlo s vodstvom od 11-7. Redom su zabijali Rino Burić, Anđelo Šetka, Marin Tomasović i Zvonimir Butić.

Uslijedila je tiha posljednja četvrtina u kojoj nismo vidjeli pogodak tijekom uvodnih 5 minuta, a onda je Marin Tomasović zabio za 12-7, a konačnih 12-8 je postavio kapetan Hannovera Aleksandar Radović.

Splićani su tako ovu sezonu Lige prvaka okončali na petom mjestu s istim brojem bodova kao i četvrtoplasirani Vouliagmeni koji je izvadio posljednju vizu na Final Eight. U konačnici, bila je ovo sjajna sezona za Jadran koja je okončana prvim povijesnim trofejem prvaka Hrvatske te finalima Kupa i Regionalne lige.

JADRAN SPLIT: Ivan Marcelić (11 obrana), Rino Burić (2), Jerko Marinić Kragić (3), Marino Čagalj (1), Zvonimir Butić (1), Ivan Domagoj Zović (0), Luka Bukić (0), Marin Tomasović (2), Marin Delić (0), Nikša Dobud (1), Anđelo Šetka (2), Vito Janković (0), Duje Đula (1 obrana).

Waspo Hannover: Kevin Goetz, Ante Ćorušić (1), Niclas Schipper (1), Maximillian Stefan Froreich (0), Fynn Schuetze (0), Aleksandar Radović (1), Luka Lozina (1), Marko Macan (0), Linus Schuetze (0), Mark Gansen (1), Hrvoje Benić (1), Andrija Bašić (2), Felix Benke (8 obrana).

Ljestvica skupine A:

  1. Barceloneta 39 (Final Eight)
  2. Pro Recco 36 (Final Eight)
  3. Olympiacos 31 (Final Eight)
  4. Vouliagmeni 17 (Final Eight)
  5. JADRAN SPLIT 17
  6. Radnički 15
  7. Dinamo Tbilisi 6
  8. Hannover 3
Oznakedalmacija portallen liga prvakavaterpolovk jadran split
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Kopiraj poveznicu Isprintaj

Pogledajte i ovo

Split: Humanitarna akcija "A DI SI TI?!" okuplja više od 500 volontera na 95 štandova
Arhiva

Split: Humanitarna akcija “A DI SI TI?!” okuplja više od 500 volontera na 95 štandova

1 minuta čitanja
Arhiva

Mogući protivnici koji su nezgodni za svakog: ‘Ne vjerujem da će itko biti sretan ako ih izvuče’

2 minuta čitanja
Arhiva

Prijavljen zbog nedozvoljene trgovine duhanom

1 minuta čitanja
Zadar: 24-godišnjakinja osumnjičena za računalnu prijevaru u iznosu od više od 8.000 eura
Arhiva

Zadar: 24-godišnjakinja osumnjičena za računalnu prijevaru u iznosu od više od 8.000 eura

1 minuta čitanja
Arhiva

Dino Prižmić poslije gotovo tri sata igre poražen od bivšeg 7. tenisača svijeta

1 minuta čitanja
Prometna nesreća kod Šibenika: 36-godišnjak prekršio više propisa i zadobio lakše ozljede
Arhiva

Prometna nesreća kod Šibenika: 36-godišnjak prekršio više propisa i zadobio lakše ozljede

1 minuta čitanja
DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
Pratite nas
Copyright 2024 © Sva prava pridržana.
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila privatnosti
  • Kontakt
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?