DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
  • Početna
  • Magazin
  • Zdravlje
  • Hrana
  • Putovanja
Obavijesti Prikaži više
Font ResizerAa
DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
Font ResizerAa
  • Početna
  • Magazin
  • Zdravlje
  • Hrana
  • Putovanja

Popularno

Gdje uživati u Dalmaciji? Donosimo 9 manje poznatih plaža

Gdje uživati u Dalmaciji? Donosimo 9 manje poznatih plaža

17 minuta čitanja
Kako ukiseliti masline? 9 savjeta za savršen okus Dalmacije

Kako ukiseliti masline? 9 savjeta za savršen okus Dalmacije

19 minuta čitanja

Pratite nas na Fejsu

18kFollowersLike
Copyright 2024 © Filip Media d.o.o. Sva prava pridržana.
Arhiva

Košarkaši Splita konkurentni kroz tri četvrtine u Beogradu, pali tek u posljednjoj dionici

K. K.
Ažurirano: 17 travnja, 2023 8:53 pm
Autor: K. K.
Podijeli
FOTO: HKS
Podijeli

Košarkaši Crvene zvezde su u posljednjem kolu ABA lige u Beogradu sa 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13) svladali košarkaše Splita koji su pružili izvrstan otpor sve do posljednje četvrtine u kojoj se protiv branitelja naslova nije moglo. Split je tako sezonu završio s omjerom 10-16.

Splićani su odigrali veoma dobru prvu četvrtinu te su tricom Borisa Tišme sa zvukom sirene i poveli, no kasnijim pregledom snimke su suci ustvrdili da je Tišma loptu ispustio poslije zvuka pa je Crvena zvezda na prvu pauzu otišla s vodstvom od 23:21. Shannon Shorter sa 7 te Lewis Sullivan s 5 poena su predvodili “Žute” u prvoj dionici, dok je Filip Petrušev bio dvoznamenkast za domaću momčad s 10 poena.

Upravo je Shorterovom tricom iz kuta Split poveo sa 26:25, ali je ostatak druge četvrtine protekao u minimalnom vodstvu Beograđana te su na poluvrijeme otišli s vodstvom 39:36.

Split je bolje otvorio i treću dionicu pa su Tišminom tricom još jednom došli u vodstvo rezultatom 46:44, a Tyrell Nelson se iz petnih žila trudio držati Splićane u igri te je u tome uspio postigavši 11 poena u trećoj četvrtini. Tonko Vuko je imao priliku tricom sa zvukom sirene odvesti Split s vodstvom u četvrtu četvrtinu, no iz poprilične udaljenosti nije uspio pa je Crvena zvezda na odmor otišla s vodstvom od 63:61.

Beograđani su prelomili susret serijom od 16:2 na početku posljednje dionice i hrvatska momčad se više nije uspijevala vratiti u meč. Crvenu zvezdu je do pobjede predvodio Filip Petrušev s 25 poena, dok je Nemanja Nedović ubacio 15. Najefikasniji Splićani su bili Shannon Shorter s 21 poenom, 6 asistencijom, 5 skokova, Lewis Sullivan s 18 poena i 6 skokova te Tyrell Nelson s 13 poena i 7 skokova.

OznakeAdmiralBet ABA ligadalmacija portalkk splitkošarka
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Kopiraj poveznicu Isprintaj

Pogledajte i ovo

Arhiva

Položeni vijenci u Komolcu i na Strinčjeri u spomen na poginule branitelje

1 minuta čitanja
Arhiva

Kaštel Štafilić i Gomilica ponovno bez vode

1 minuta čitanja
Arhiva

Počinje Zadar snova – saznajte više o programu ovog jedinstvenog kazališnog festivala!

2 minuta čitanja
Martić Swiatek prijenos
Arhiva

Gdje gledati prijenos Martić – Swiatek, 3. kolo Wimbledona?

3 minuta čitanja
Arhiva

Splitska policija kod 28-godišnjaka pronašla kokain

1 minuta čitanja
Zvonimir Šarlija
Arhiva

Hajduk predstavio prvo pojačanje ovog ljeta: “Hajduk je od malena dio mene…”

3 minuta čitanja
DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
Pratite nas
Copyright 2024 © Sva prava pridržana.
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila privatnosti
  • Kontakt
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?