DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
  • Početna
  • Magazin
  • Zdravlje
  • Hrana
  • Putovanja
Obavijesti Prikaži više
Font ResizerAa
DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
Font ResizerAa
  • Početna
  • Magazin
  • Zdravlje
  • Hrana
  • Putovanja

Popularno

Gdje planinariti u Dalmaciji? Donosimo 7 najboljih staza

Gdje planinariti u Dalmaciji? Donosimo 7 najboljih staza

9 minuta čitanja
Kako pripremiti dalmatinsku peku? Evo 7 korisnih savjeta

Kako pripremiti dalmatinsku peku? Evo 7 korisnih savjeta

8 minuta čitanja
Koja dalmatinska vina probati? Donosimo 7 najboljih etiketa

Koja dalmatinska vina probati? Donosimo 7 najboljih etiketa

8 minuta čitanja

Pratite nas na Fejsu

18kFollowersLike
Copyright 2024 © Filip Media d.o.o. Sva prava pridržana.
Arhiva

Šibenik umalo priredio šok europskoj Rijeci: Rijeka – Šibenik 2:1 (0:1)

Redakcija
Ažurirano: 14 rujna, 2020 9:29 pm
Autor: Redakcija
Podijeli
Podijeli

Sjajan nastup Šibenika u povratničkoj utakmici u 1. HNL nakon dugih osam godina. Imali su u šaci hrvatskog prvaka iz 2017. godine i jednu od najboljih momčadi, no Riječani su u finišu utakmice preokrenuli stvari u svoju korist. Do 84. minute Šibenčani su imali tri boda u svojim rukama na Rujevici, no Rijeka je Rijeka. Dvama pogocima u posljednjim minutama stigli su do neuvjerljive pobjede nad novo-starim prvoligašem.

Početak iz snova

Najmlađi kapetan u prvoligaškom društvu, 18-godišnji Marko Bulat, donio je veliko veselje „Narančastima“ već na početku utakmice. U devetoj minuti pucao je prema vratima Pandura s 20-ak metara, a na putu do gola lopta je udarila u Rijekinog stopera Galovića te promijenila smjer i prevarila domaćeg vratara. Koliko su domaći igrači bili neopasni pokazuje činjenica da su prvi udarac prema vratima Labrovića uputili tek u 33. minuti. Zahvaljujući VAR-u, Šibenik je ostao u vodstvu tijekom cijelog prvog poluvremena. Naime, Čolak je u 36. minuti zabio glavom za izjednačenje, no moderna tehnologija se ukazala i pokazala je da je najbolji strijelac iz prošle sezone bio u zaleđu.

Tako blizu…

Bilo je jasno kako će u drugom poluvremenu samo Rijeka napadati u nadi da mogu preokrenuti rezultat. Šibenčanima su ostale samo kontre, a iz nekoliko njih mogli su doći do povećanja vodstva. Međutim, domaćini u 84. minuti dolaze do toliko željenog pogotka. Raspopović je ubacio s lijeve strane, a Sterling Yateke zabio neobičan, ali lijepi pogodak glavom s kojih 14 metara. Rijeka je, zatim, ubacila u višu brzinu, brzinu koju Šibenčani nisu mogli dostići. U 89. minuti Robert Murić zaradio je slobodni udarac na 22 metra, a isti igrač domišljato zabija nemoćnom Labroviću. Tako blizu je bilo veliko iznenađenje već na startu prvenstva u režiji momčadi Krunoslava Rendulića.

U sljedeću subotu na rasporedu je prvi domaći sraz šibenskog kluba. U 20:05 h na Šubićevac dolazi Varaždin.

Oznake1. hnlHNK Šibenikkrunoslav rendulićLabrovićMarko BulatRijekaRujevicaŠibenik
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Kopiraj poveznicu Isprintaj

Pogledajte i ovo

Arhiva

Sjajni Popadić obranama odveo Jug do pobjede nad Jadranom iz Herceg Novog

4 minuta čitanja
Arhiva

27-godišnjak divljao po automat klubu i razbio aparat za igre na sreću

0 minuta čitanja
Ekstremne brzine na autocesti A-1: Vozili preko 210 km/h, policija ih sankcionirala
Arhiva

Ekstremne brzine na autocesti A-1: Vozili preko 210 km/h, policija ih sankcionirala

1 minuta čitanja
Solaris
Arhiva

Vaterpolisti Solarisa poraženi na domaćem bazenu

1 minuta čitanja
Arhiva

Stiže promjena vremena: Kiša, grmljavina, tuča

1 minuta čitanja

Ždrijeb HT Prve lige: Hajduk sezonu otvara protiv Istre 1961 ili Orijenta 1919

1 minuta čitanja
DalmacijaPortal.hrDalmacijaPortal.hr
Pratite nas
Copyright 2024 © Sva prava pridržana.
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila privatnosti
  • Kontakt
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?