U Zadru sutra, 4. kolovoza počinje Ljetna škola hrvatskog folklora, sada tradicionalno već 28. po redu. Traje deset dana, a glavni organizator je Hrvatska matica iseljenika.
Temeljni program ove ljetne škole usredotočen je na ples, nošnju, pjesme i glazbala hrvatskog jadranskog područja. Pored toga, u program su uključeni i plesovi i glazba Hrvata južne Hercegovine, kao i plesovi Hrvata u Boki kotorskoj.
Stručno vodstvo predstavlja voditelj Andrija Ivančan. Odjel tambura vodi Tibor Bun, Odjel tradicijskih glazbala Vjekoslav Martinić, a gost predavač bit će skladatelj maestro Siniša Leopold. Pored toga, polaznici ljetne škole moći će slušati i predavanja drugih stručnjaka folklorista i etnokoreologa među kojima su Tonči i Marica Tadin, Vidoslav Bagur, Nenad Milin, Damir Kremenić, prof. dr. sc. Goran Oreb, Katarina Horvatović i Kristina Benko Markovica i drugi.
Cilj ovog stručnog programa je očuvanje izvornosti i autohtonosti folklora koji obuhvaća tradicijski ples, pjesmu i glazbu, prenosi Matis.hr.
Znanstveno-stručne temelje programa škole hrvatskog folklora postavio je dr.sc. Ivan Ivančan 1964. godine, vrsni poznavatelj etnologije i etnokoreologije. Znanja koja su danas nadograđena novim spoznajama i trendovima u području folklornih plesova i tamburaških sastava implementirali su programski voditelj Andrija Ivančan i maestro Siniša Leopold.
Škola se održava u Hi Hostelu u Zadru, a više informacija možete pronaći na Matis.hr.